23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında  Kaymakamımız Sayın Tamer ORHAN'ın makamına İlçemiz Esnaf Kefalet Kooperatif İlkokulu 4-B sınıfı öğrencisi temsili Kaymakam olarak Nisa UGURLUER oturdu. 
 
            Nisa UĞURLUER, Kaymakamlık koltugunu devralmadan önce, ilk olarak göreve başladığından beri özellikle eğitim alanındaki çalışmalarından dolayı Kaymakamımız Sayın Tamer ORHAN'a İlçemiz adına teşekkür ederim. Konu eğitim olunca ilçemizdeki eğitim kurumlarına kazandırdığı vizyon ve eğitimin kalitesinin arttırılması çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami CÖMERT'e teşekkür etti. Bugüne gelmem de desteklerini esirgemeyen başta okul müdürüm ve çok degerli öğretmenlerime saygılarımı sunarım. Kadirli İlçesi Temsili Kaymakamı olarak ifade etmek isterim ki;
 
            23 Nisan, Ulusal Eğemenliğimizin simgesi olan TBMM'nin kurulduğu gündür. Mustafa Kemal'in bugünü Çocuk Bayramı olarak kabul etmesi çocuklara verdiği önemi gösterir. Ulusal Egemenlik nasıl kazanıldı ve neden kaybedilmemesi gerektiğini hiç bir zaman unutmamamız için bu bayramı bize armağan eden Büyük önder ATATÜRK'ü şükranla anıyoruz. 
        Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum dedi.