Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı (SODES) Sosyal Destek Programı kapsamında Kadirli Kaymakamlığı tarafından yapılan “SODES ile Engelleri Aşıyoruz” Projesi’nin protokolü imzalandı.
    SODES kapsamında  hazırlanan “SODES İle Engelleri Aşıyoruz” projesi protokolü Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan ile Osmaniye Vali yardımcısı Muammer Balcı arasında imzalandı
                10 ay sürecek projede 25 engelli öğrenci 5 ay boyunca eğitmenler tarafından eğitilerek hazırlanan tiyatro oyunlarını sergileyecekler.
               Projeyle ilgili olarak proje koordinatörü Ferhat Çatal’dan alınan bilgilere göre projenin Toplam maliyeti 145.800 TL olup, proje kapsamında ilk beş ay tiyatro eğitimi alan 25 öğrenci Osmaniye, Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay illerinde oyunlarını sergileyecekler.
              Konuyla ilgili konuşan Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, “SODES kapsamında Kaymakamlığımızca yapılacak bu proje ile engelliler için farkındalık oluşturmayı, onların sorunlarını duyurmayı hedefliyoruz.” Dedi .
              Engelli vatandaşlara ve ailelere sergilenecek tiyatronun amacının engellilerin çektiği sıkıntıları oyunla dile getirmek ve duyarlılık oluşturmak olduğunu belirten “SODES ile Engelleri Aşıyoruz” projesi proje koordinatörü Ferhat Çatal “Tiyatro ile engelli vatandaşların topluma kazandırılarak, engellilerin sıkıntılarına dikkat çekilerek farkındalık oluşturulacak” dedi.
 
İSAY2 Galeri