Kadirli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü törenle kutlandı. Şehir stadında düzenlenen törene  Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail KAYA, Kaymakamımız Tamer ORHAN,  İlçe Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Muhammet AYDOĞAN,İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Yusuf AVCI, İlçe Emniyet Müdürü İrfan UZAY,  Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında  Osmaniye Milletvekilleri  Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail KAYA, Kaymakamımız Tamer ORHAN, İlçe Garnizon Komutan vekili Personel Asteğmen Muhammet AYDOĞAN ve Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan öğrencilerin ve vatandaşların bayramlarını kutladılar.
 
        Törenin devamında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan yaptı. Başkan Tarhan, Kadirli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Kahraman ecdadımız tüm Anadolu'yu ve Kadirli’mizi düşmanın her türlü işgalinden şehadet şerbetini içerek kurtarmıştır. Allah cennet vatanımızı, dinimizi, namusumuzu, bayrağımızı şan ve şerefimizi, sinsi ve kahpe düşman saldırılarından korusun. Büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından Doğu Çukurova'nın işgalden kurtuluşu için görevlendirdiği Tufan Bey'in Andırın'ın dağ yamaçlarına yaktırdığı ateş, işgalcilerin gözünü korkutmuştur. Kadirli'nin üzerine 7 Mart günü istiklal güneşinin şafağı sökmüştür.  Tufan Paşa'nın şaşaalı bir şekilde Kadirli'ye gövde gösterisi yaparak girmesi, Kadirli'nin 1 Nisan 1920 tarihinde bombalanmasına yol açtı. Bu saldırıda Kadirli, 12 şehit vermiştir.  Milli Mücadele'de şehirleri bombalanan tek yer olarak Kadirli Milli Mücadele tarihine geçmiştir. Bu aziz ve necip Millet geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da bizi biz yapan milli ve manevi değerlerine ne pahasına olursa olsun gözünü kırpmadan sahip çıkacaktır” diye konuştu. Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan sözlerine şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi hürmetle anarak son verdi.
 
        Kutlamalar, 7 Mart İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi, öğrencilerin okuduğu şiirler ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti.
        Kutlama töreni Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı gösteriyle son buldu.