Mehmetcik tarafından Afrin’e düzenlenen “Zeytin Dal”ı operasyonuna Kadirli İlçesinden tam destek geldi.
Kadirli kaymakamlığı ve Kadirli belediyesinin desteği ile Siyasi partiler ve Sivil Toplum Örgütlerinin düzenlediği Aerin’e destek yürüyüşüne İlçe Kaymakamı Tamer Orhan, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Daire Müdürleri, Siyasi parti İl ve İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve üyeleri  ile binlerce vatandaş katıldı.
Kaymakamlık önünde saat 13.30’da başlayan yürüyüş Afrinde savaşan mehmetciklere destek sloganlarıyla şehitlikte son buldu. Burada yapılan saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen  Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ise Kadirli Halkının bu gün tek yürek olarak devletinin yanında olduğunu söyledi.
        Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan’da konuşmasında ülkemizi korumak mazlumların hakkını savunmak, ülkemize karşı yapılan oyunları bozmak için Kadirli halkı olarak Mehmetciğimizin arkasındayız, burada bulunan herkes verilecek vazifeleri yapmak için hazırdır. Milletimiz her türlü ayrımcılığı bir kenara bırakarak vatan için seferber olmuştur. Dualarımız askerlerimizledir” dedi.
        Daha sonra ilçe müftülüğü tarafından görevlendirilen din görevlilerinin okudukları yasin-i şerifin ardından İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu’nun yaptığı dua ile proğram sona erdi.
 
İSAY2 Galeri