İlçemiz Kaymakamı Tamer ORHAN; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, İstiklal Savaşı'nda el ele kenetlenerek yazılan kurtuluş destanı, millî iradenin tecelligâhı meclisimizin cumhuriyeti ilan etmesi ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk milletinin ve devletimizin varlığı ebedileşmiştir.
        Cumhuriyetimizin 100. yılına ilerlerken, ortak hedeflerimiz doğrultusunda tarihi sorumluluğunu bilen, bugünü kavrayan ve geleceğe sağlam adımlarla yürümek için bilimin ışığında, vicdanın sesiyle, iradesiyle hareket eden ve mücadele ruhuna sahip yeni nesillerle cumhuriyetimizi, ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. 
        Modern Türkiye ideali yolunda hedeflerimizi gerçekleştirmek için “Bir tek şeye muhtacız çalışkan olmak” prensibi ile ülkemizin tüm dinamikleri ile elbirliği içinde çalışma azmindeyiz. Ülkemizi dinamik yapısıyla yeni eserlerle güçlendirmeye, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmaya muktediriz.
       Ecdadımızın canı pahasına elde ederek bizlere emanet ettiği istiklalimize kastetmek isteyenlere 15 Temmuz gecesi,  aynı ruhla karşı durarak bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha gösterdik. Maneviyatımızı, millî değerlerimizi, mukaddesatımızı, kültürümüzü hedef alan her türlü şer ve nifak odaklarına karşı köklerimizden aldığımız inançla sonuna kadar mücadele etmek hepimizin müşterek vazifesidir.
      Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş mübarek şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, yarınlarımızın çok daha mutlu ve müreffeh olmasını canı gönülden diliyorum dedi.