İlçemizde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yılı dönümü dolayısıyla Şehitlikte bir tören düzenlendi.

Şehitlikteki tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Saygı atışı ve çelenk sunumunun ardından Kuran-ı Kerim okunarak dua yapıldı.

Ardından J.Astsb.Üst.Çvş. Ali Gök, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği adına Kadirli Şube Başkanı Tayfun Çiftçi ve Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Battal Işıkbol’un konuşmasının ardından, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan tarafından şehitlik özel defteri yazılarak imzalandı.

Törene Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Belediye Başkanı Vekili Mahmut Tahta, Garnizon Komutanı Asteğmen Samet Demirçelik, daire amirleri, kurum müdürleri sivil toplum kuruluşu başkanları, şehit aileleri, gaziler ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Kutlama etkinlikleri, Osman Gazi Anadolu Lisesi tarafından Kadirli Belediye Başkanlığı Dr.Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde düzenlenen programla devam etti.

Proğramda öğrenciler, programa katılanlara Belediye hizmet binası girişinde kurulan yörük kıl çadırında hazırlanan ikramlarda bulundular.

Konuşmaların ardından, öğrencilerin hazırladığı Çanakkale ile ilgili tiyatro gösterisi, müzik sunumu ve şiirlerin okunması büyük alkış aldı.

İSAY2 Galeri