30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Kadirli'de düzenlenen törenle kutlandı.

          İlçe Kaymakamımız Tamer Orhan, Garnizon Komutanı Pers. Ast. Tahir Samet Demirçelik ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk koyuldu.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Jandarma Kd. Üstçavuş Ali Gök,  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Türk Milleti’nin kaderini belirleyen 30 Ağustos Zaferi’nin Türk ulusu için tarihte bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

            Program, Kaymakam Tamer Orhan, Garnizon Komutanı Pers.Ast. T.Samet Demirçelik ve Belediye Başkanı Dr. Ömer  Tarhan'ın Kaymakamlık makamında protokol üyeleri ile birlikte bayramlaşarak, tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

        Kaymakam Tamer Orhan, burada yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Atatürk’ün önderliğinde milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde zafere ulaşıldığını ifade etti.

                Törene, daire ve okul müdürleri, güvenlik mensupları, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
 
 
 
İSAY2 Galeri